Aktualności Informacje

Obchody Święta Policji

12 lipca w tyskiej Mediatece odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Wzięli w nich udział funkcjonariusze policji z tyskiej komendy miejskiej, ich rodziny oraz zaproszeni goście m.in. Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów.

W sumie w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach pracuje obecnie 281 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości ponad 100 osób otrzymało awans na wyższe stopnie policyjne. 12 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych przez prezydenta miasta. – Nasze miasto ma hasło promocyjne „Tychy Dobre Miejsce” i właśnie takie jest również dzięki Wam. Dziękuję za codzienny trud i troskę o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – tymi słowami zwrócił się do obecnych na sali funkcjonariuszy Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów. – Współpraca urzędu miasta z tyską policją od lat układa się wzorowo. Chciałbym zapewnić, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc, bo to nasz wspólny cel, by w Tychach było bezpiecznie – dodał prezydent.

Urząd Miasta Tychy tylko w tym roku na wsparcie działań związanych z bezpieczeństwem publicznym przekazał tyskie policji ponad 540 000 zł. Środki te zostały przeznaczone m.in. na nagrody dla policjantów realizujących działania z zakresu służby prewencyjnej, rekompensatę nadgodzin, dodatkowe patrole Szkoły Policji, dofinansowanie zadań inwestycyjnych czy wykonanie parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji w Tychach.

W ramach obchodów święta policji przed budynkiem Mediateki zorganizowano także gry, zabawy i niespodzianki dla dzieci m.in. policyjna grupa rekonstrukcyjna, Sznupek – maskotka śląskiej policji, dmuchany zamek dla najmłodszych, radiowozy i motocykle policyjne, konie i psy policyjne, a także symulatory dachowania zderzeniowy.

fot. Piotr Podsiadły

Content retrieved from: https://umtychy.pl/artykul/7667/obchody-swieta-policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *