Aktualności

Skup komputerów – czym się zajmuje i czy warto z niego korzystać?

Masz w domu niepotrzebny już komputer stacjonarny albo laptop? Możesz sprzedać go w skupie komputerów!

Coraz więcej osób ma w domu niepotrzebny sprzęt elektroniczny, w tym komputery stacjonarne i laptopy. Gdy zajmują one sporo miejsca, w takim przypadku można nie tylko sprzedać je lub oddać do punktu zbierającego elektrośmieci. Jest jednak jeszcze trzecia opcja, czyli skup komputerów, który może zapłacić za sprzedany sprzęt.

 

Czym zajmują się skupy komputerów?

Skupami komputerów nazywa się firmy, które zajmują się odkupowaniem od klientów sprzętu komputerowego i często również pojedynczych części komputerowych.

 

Klienci sprzedający swój sprzęt w skupie komputerów mogą uzyskać za niego zapłatę, która zależna jest przede wszystkim od rodzaju oraz od liczby sprzedawanych sprzętów. Dzięki temu skup komputerów to bardzo atrakcyjna alternatywa dla sprzedaży, oddania czy wyrzucenia sprzętu, ponieważ pozwala na odzyskanie części pieniędzy. Zapłatę można otrzymać od ręki.

 

Skup komputerów – co skupuje?

W firmach jak skup komputerów można sprzedać różne rodzaje sprzętów. Skupują one od swoich klientów:

  • laptopy
  • komputery stacjonarne
  • monitory komputerowe
  • części komputerowe
  • akcesoria komputerowe

 

Wybrane skupy komputerów skupują wyłącznie sprawne części komputerowe, dlatego nie można sprzedać w nich uszkodzonych komponentów.

 

Ile płaci skup komputerów?

Ceny sprzedaży sprzętu w skupie komputerów są zależne przede wszystkim od tego, jaki sprzęt zamierza się w nich odsprzedać.

 

Najczęściej skup komputerów (https://geomar.net.pl/oferta/skup-komputerow-i-it)płaci od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za komputer, natomiast za poszczególne części komputerowe można otrzymać od kilku do kilkudziesięciu złotych.

 

Aby otrzymać dokładne ceny, warto skontaktować się bezpośrednio ze skupem. Wybrane z nich mają również formularze wyceny online, na podstawie których można dowiedzieć się, ile skup komputerów zapłaci za sprzedany w nim sprzęt.

 

Jak sprzedać komputer w skupie?

Sprzedaż możliwa jest w skupach działających stacjonarnie, do których należy dostarczyć sprzęt samodzielnie.

 

Wybrane skupy komputerów mogą też zaoferować usługi na odległość. Wtedy skup wysyła do klienta kuriera, który odbiera sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *