Aktualności Informacje

Remonty w szkołach i przedszkolach

Gdy dzieci przebywają na wakacjach, w szkołach trwają intensywne prace, by przygotować placówki do nowego roku szkolnego. W Tychach wykonywane są obecnie niezbędne naprawy i remonty w kilkunastu placówkach na terenie miasta.

Aktualnie trwają prace związane z  remontem instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 36. Wartość inwestycji to blisko 170 000 złotych. Nieco mniej, bo ponad 129 tys. kosztuje remont posadzek w Szkole Podstawowej nr 10. Prace wykonywane są na korytarzu i parterze budynku. Trwa remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 13 (185 000 zł).

W Przedszkolu nr 11 trwa wymiana instalacji elektrycznej w bocznej klatce schodowej oraz remont oświetlenia awaryjnego – wartość inwestycji to 148 584 zł. Remont instalacji elektrycznej prowadzony jest także w Przedszkolu nr 29. Tam prace prowadzone są w piwnicy, dodatkowo wymieniona zostanie rozdzielnica główna. Koszt zadania wynosi 78 500 tys. zł. Modernizacje szybów windowych wraz z zakupem dźwigu prowadzone będą w dwóch placówkach: w Przedszkolu nr 17 (ok. 146 000 zł) oraz w Przedszkolu nr 5 (ok. 92 000 zł).

W Przedszkolu nr 8 trwa wymiana drzwi wewnętrznych i malowanie (ok. 90 000 zł), a w Przedszkolu nr 22 doposażony będzie plac zabaw. To zadanie warte 230 000 zł jest realizowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

Jeśli chodzi o szkoły średnie to w LO nr 1 zaplanowano remont instalacji elektrycznej wraz z pracami towarzyszącymi (segment B i C) za kwotę 273 000 zł. , a w LO nr 2 trwa przebudowa dziedzińca. Wartość tego zadania to 861 000 zł.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 za ponad 23 000 zł wykonywane są prace związane z adaptacją pomieszczeń administracyjnych na sale lekcyjne oraz modernizacja źródła ciepła (446 490 zł). Będzie to ostatnia w mieście placówka, w której zmieniony zostanie sposób ogrzewanie (z węgla na gaz). W ZSP nr 3 przy ul. Cmentarnej taka zmiana także jest obecnie wprowadzana.

Ponad 114 tys. złotych będzie kosztował remont schodów wejściowych oraz bocznych w Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Wykonane zostanie także ogrodzenie budynku przy ul. Jaroszowickiej 100.

Ponadto, trwają procedury związane z realizacją kolejnych projektów:

– Budowa placu zabaw w Przedszkolu nr 14 (inwestycja realizowana będzie ze środków z Budżetu Obywatelskiego) – obecnie trwa sprawdzanie ofert,

– Modernizacja boisk przy Technikum nr 2 przy ul. Elfów” – trwa procedura przetargowa,

– wybrano wykonawcę zadania „Modernizacja szybu windowego wraz z wymianą dźwigu towarowego w Przedszkolu nr 21 przy ul. Zelwerowicza”. Koszt inwestycji: 92 865 zł (podpisanie umowy w najbliższych dniach).

fot. Piotr Podsiadły

Content retrieved from: https://umtychy.pl/artykul/7664/remonty-w-szkolach-i-przedszkolach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *