Aktualności

Alimenty jako pomoc finansowa po rozwodzie

Jeśli jesteś rodzicem po rozwodzie bądź wiesz, że taki czas właśnie się zbliża, z pewnością masz na głowie wiele zmartwień. Dziecko wymaga od opiekunów ogromnego zaangażowania i oddania, a w przypadku gdy jeden z nich w wyniku jakiejś sytuacji decyduje się na odejście od małżonka, przed drugim stoi ogromne wyzwanie. Często w tej sytuacji strona, przy której zostało potomstwo, domaga się alimentów, aby zapewnić dziecku, a zarazem sobie odpowiedni byt.

Chcąc dowiedzieć się więcej o przysługującym nam na ten temat prawie, możemy skorzystać z pomocy specjalisty. Informacji na temat wykwalifikowanych osób, możemy szukać, wprowadzając w wyszukiwarkę między innymi: adwokat alimenty Warszawa. Umawiając się wówczas na spotkanie, rzecznik wytłumaczy nam niezbędne kwestie dotyczące świadczonych i nakieruje na kolejne wymagane kroki.

Alimentów możemy domagać się, w momencie, gdy po rozwodzie stan materialny jednego z małżonków po odejściu drugiego znacząco się pogorszył, tak, że nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb, bądź w najczęściej spotykanej sytuacji, czyli alimenty na dziecko. Rodzic ma obowiązek alimentacyjny na dziecko do momentu, w którym będzie ono w stanie utrzymać się samodzielnie, a przy tym zgromadzi własny majątek. O wysokości alimentów decyduje sąd, biorąc pod uwagę zarobki osoby płacącej. Jest nią strona, która podczas rozprawy sądowej została uznana za winną rozpadu pożycia małżeńskiego.

Kwestie związane z prawem dla wielu okazują się bardzo problematyczne. Ludziom na co dzień z reguły nie jest potrzebna wiedza z tego zakresu, stąd pojawiają się zwątpienia w kwestiach prawomocnych. Pomocne w tym przypadku może okazać się samodzielne szukanie. Jednak najskuteczniejszym sposobem, będzie skorzystanie z usług profesjonalisty. Przeszukując w internecie frazę adwokat alimenty Warszawa, znajdziesz najlepszego obrońcę sądowego w tej okolicy, który nakieruje cię na to, by utrzymać wystarczający byt dla siebie i swojego potomstwa, a także pomoże i wesprze podczas rozprawy. Więcej informacji w serwisie: http://kancelaria-szczepanek.pl/prawo-cywilne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *