Inne

Toaleta jachtowa elektryczna – najważniejsze cechy

Pośród wielu elementów, które znajdują się na jachcie, wiele z nich ma realny wpływ na nasz komfort, a jednym z najważniejszych jest toaleta. W przypadku śródlądzia, brak toalety nie będzie bardzo dotkliwy, ponieważ brzeg jest dość blisko, natomiast morskie żeglowanie sprawia, że pojawia się tutaj bardzo duży dyskomfort. Regularne wypróżnianie się nie może zostać zaburzone nawet będąc na otwartym morzu, stąd musimy o to zadbać, ponieważ jeśli tego nie dopilnujemy, może dojść do problemów z układem moczowym, a to z kolei niesie za sobą ryzyko niebezpiecznych stanów chorobowych, którym towarzyszy silny ból.

Bez względu na to, czy pływamy na łodzi żaglowej czy motorowej, toaleta Jachowa elektryczna lub inna, będzie wręcz obowiązkowym wyposażeniem, stąd poświęćmy temu tematowi trochę uwagi. Rynek obfituje w oferty różnego typu przenośnych toalet, czyli turystycznych, jednak nadają się one bardziej do stosowania śródlądowego.

Toaleta jachtowa elektryczna – dowiedz się więcej

Co istotne, elektryczna toaleta na jachcie jest rozwiązaniem o wiele wygodniejszym w użytku, gdyż sterowana przyciskami pompa elektryczna, może tak naprawdę załatwić sprawę wypompowania oraz spłukiwania. Z kolei system samoczynnie odcina dopływ rody morskiej do całego systemu. Co bardzo ważne, jeśli toaleta ta wyposażona jest też w macerator, możliwe jest też przyjęcie papieru toaletowego. Nie oznacza to jednak, że istnieją tutaj same korzyści, gdyż minusy też trzeba wskazać.

Koszty związane z elektryczną toaletą jachtową oraz jej zamienne części są dość wysokie i wyższe niż w przypadku ręcznej toalety. Jest ona ciężka oraz posiada dość skomplikowany montaż. Generuje dość duży hałas podczas spłukiwania, rozdrabniania oraz wypompowania zawartości muszli. Jeśli dojdzie do awarii elektrycznej toalety jachtowej bądź samej instalacji elektrycznej, a to choćby w przypadku wyczerpania baterii, toaleta ta w ogóle nie będzie spełniała swej funkcji. Jeśli chodzi o mniejsze jachty, włączenie pompy doprowadzi do krótkiego, choć sporego spadku napięcia w naszej sieci jachtowej, a to może nawet zakłócić pracę nawigacji lub autopilota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *