Biznes Inne

Taśmy pakowe- na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Taśmy pakowe to nieodłączny element wyposażenia każdego magazynu wysyłkowego. To właśnie tam odbywają się żmudne procesy przygotowania paczek do dalszej wysyłki i przekazania ich zawartości w ręce klientów. Taśmy pakowe mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo przedmiotów, które znajdują się we wnętrzach kartonów lub foliopaków. Jednak te akcesoria do pakowania występują na rynku w wielu, różnorodnych modelach. Wobec tego na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Taśmy pakowe- rodzaj tworzywa i kleju

Taśmy pakowe mają ściśle określoną rolę- zabezpieczenie zawartości przesyłki. Jednak taśmy te mają również być wysoce odporne na niekorzystne czynniki czy nawet na wodę i wilgoć. Ważne jest więc, by na samym wstępie zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały one wykonane. Obecnie wyróżnia się:

  • folia PP- jest to dość wytrzymałe tworzywo, często tworzy się z niego taśmy z nadrukiem;
  • folia PVC- to tworzywo niezwykle odporne- zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i na wilgoć;
  • papier KRAFT- to sposób na ekologiczne pakowanie przesyłki. Papierowe taśmy pakowe są oczywiście dodatkowo wzmacniane, jednak podstawę stanowi wytrzymały i ekologiczny papier. To dobry sposób na podkreślenie, że firma utożsamia się z propagowanymi wartościami odnoszącymi się do ochrony środowiska.

Tworzywo z którego została wyprodukowana taśma, trzeba dopasować do potrzeb firmy wysyłkowej. Drugim, równie ważnym aspektem jest klej. Jak wiadomo taśmy pakowe to modele samoprzylepne. Kleje muszą jednak cechować się najwyższą jakością. W przeciwnym wypadku taśma pakowa nie będzie mogła efektywnie spełniać swojej roli. Do wyboru są następujące rodzaje kleju taśm pakowych:

  • klej akrylowy- to najczęściej wykorzystywany klej w taśmach samoprzylepnych pakowych. Cechuje go dość duża przyczepność;
  • klej na bazie kauczuku syntetycznego- jest to rodzaj kleju, który zdobywa sobie coraz to większą popularność. Stosuje się go w gadżecie jakim są taśmy z nadrukiem. Ma on wysoką przyczepność początkową;
  • klej na bazie kauczuku naturalnego- to produkt dla najbardziej wymagających klientów. Jest to klej odporny na skrajne temperatury i niekorzystne warunki. Poradzi sobie on z każdym rodzajem przesyłek.

Taśmy z nadrukiem czy bez?

Przy wyborze taśmy pakowej warto również zwrócić uwagę na aspekty estetyczne i względy marketingowe. Taśmy z nadrukiem są coraz częściej wykorzystywane przez profesjonalne firmy wysyłkowe. Pozwalają one na to, by na ich powierzchni umieścić dowolny nadruk. Może być to wzór, grafika, slogan czy po prostu logo firmy. Taśmy z nadrukiem (http://www.emgraf.pl/tasmy-z-nadrukiem.html) pozwalają na to, by dana paczka znacznie wyróżniła się na tle innych i skutecznie przyciągnęła uwagę adresata. Co więcej, dzięki nim można bardzo skutecznie budować i rozprzestrzeniać wizerunek firmy. Warto więc dobrze się zastanowić, czy lepiej jest postawić na modele tradycyjne, czy może jednak na taśmy z nadrukiem. Te drugie dają nam bowiem możliwość zarówno solidnego zabezpieczenia danej przesyłki, a równocześnie tworzenie pozytywnego wizerunku marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *