Inne

Meble z nóżkami – jak wybrać i zamontować nóżki meblowe?

Chcesz wyposażyć meble w nóżki? Zobacz, jak wybrać te odpowiednie i w jaki sposób wykonać ich montaż, aby były one funkcjonalne i trwałe!

Jakie zalety mają meble z nóżkami?

Meble wyposażone w nóżki są obecnie bardzo popularne i można znaleźć je w sprzedaży w zróżnicowanych wariantach. Zaliczane są do nich różne rodzaje szafek, komody, witryny, stoły i stoliki, fotele czy kanapy, aby wspomnieć o kilku z nich.

 

Nóżki powodują, że meble uzyskują dodatkowe właściwości. Przede wszystkim wyglądają one wtedy lekko i efektownie, dlatego też takie meble często widoczne są w modnych wnętrzach urządzonych w nowoczesnym i klasycznym stylu. Dzięki nóżkom meblowym można również sprawić, że wnętrze będzie prezentowało się na większe niż jest ono w rzeczywistości, więc to świetna propozycja do mniejszych pomieszczeń.

 

Warto też wskazać, że meble z nóżkami powodują, że sprzątanie wnętrz staje i znacznie łatwiejsze. Pod meble można łatwo dosięgnąć miotłą albo odkurzaczem oraz umyć pod nimi podłogę, dlatego też utrzymanie czystości w domu jest wtedy prostsze i szybsze.

 

Jak dobrać nóżki do mebli?

Obecnie nóżki meblowe można znaleźć w sprzedaży w wielu wariantach, dlatego też mogą być one dostosowane indywidualnie do oczekiwań i potrzeb ich użytkownika. Dobierając nóżki do mebli, konieczne będzie uwzględnienie różnych czynników, między innymi:

 

  1. Materiał

Ważne jest wybranie nóżek z materiału wytrzymałego i trwałego, a także dopasowanego stylistycznie do mebla. Obecnie do wyboru są między innymi nóżki drewniane, metalowe, w tym aluminiowe, nóżki kute, nóżki chromowane.

 

  1. Wysokość

Następnym ważnym parametrem jest w tym przypadku wysokość nóżek. Dobiera się je zależnie od przeznaczenia mebla i tego, na jaką wysokość ma być on uniesiony. Trzeba pamiętać o tym, że wyższe nóżki mogą spowodować, że niektóre meble będą bardziej niestabilne.

 

  1. Regulacja

Niektóre rodzaje nóżek wyposażone są w funkcję regulacji. Można dzięki temu dobrać ich wysokość do konkretnego miejsca, w którym ustawiony będzie mebel, aby był on stabilny.

 

  1. Sposób montażu

Trzeba też uwzględnić, w jaki sposób nóżki są montowane do mebla. Zwykle wymagane jest dokupienie odpowiednich wkrętów, które dobiera się w zależności od miejsca dokonania montażu.

 

Jeśli chcesz kupić nóżki meblowe – duży wybór i niskie ceny możesz znaleźć już teraz w sklepach internetowych!

 

Jak wykonać montaż nóżek meblowych?

Zamontowanie nóżek meblowych samodzielnie nie jest skomplikowane, natomiast wymaga posiadania odpowiednich narzędzi.

 

Montaż będzie wymagać wcześniejszego wywiercenia otworów pod montaż śrub albo, zależnie od rodzaju materiału, można również wkręcić je bezpośrednio w drewno, płytę meblową. W tym przypadku konieczna będzie wiertarka. Przyda się również elektryczny wkrętak, który pozwoli na przyspieszenie prac, ale można też wykorzystać zwykły śrubokręt.

 

Należy pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednio liczbę oraz rozstaw nóżek meblowych. W przypadku większych mebli konieczne będzie zastosowanie dodatkowych nóżek umieszczonych pośrodku, co pozwoli na jego ustabilizowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *