Aktualności Informacje

Bezpłatne programy rehabilitacyjne

Trwają bezpłatne programy rehabilitacyjne dla osób ze schorzeniami narządu ruchu oraz dla osób z rozpoznaniem chorób afektywnych i nerwicowych. Oba dotyczą mieszkańców województwa śląskiego i oba są prowadzone w Tychach.

Sytuacja pandemiczna w Polsce i na świecie systematycznie się poprawia i większość znawców wskazuje na jej schyłkowe stadium. Uwagę wszystkich przykuwa wojna w Ukrainie oraz jej skutki na terenie naszego kraju. Wielu z nas jest włączonych w pomoc uchodźcom i jest obciążonych ich problemami. Wielu może potrzebować wsparcia, nie daje sobie z tym rady i wymaga pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

Pomocą dla tych osób może być właśnie udział w tym programie. Ilu z nas ma problem z właściwą adaptacją do obecnych warunków, miewa stany depresyjne, gorsze nastroje czy też choruje na nerwice i potrzebowało by takiego wsparcia?  Program wychodzi właśnie temu naprzeciw. Projekt zakłada przeprowadzenie kompleksowej rehabilitacji dla pacjentów w formie: wizyt u lekarza psychiatry, indywidualnych spotkań z psychologiem oraz pschoterapeutą, grupowych warsztatów terapeutycznych oraz działań edukacyjnych dotyczących uczuć i emocji, zwłaszcza tych z którymi sobie nie radzimy.

Do programu mogą przystąpić: kobiety w wieku 18-59 lat i mężczyźni w wieku 18-64 lata, którzy zamieszkują na terenie województwa śląskiego, są  aktywni  zawodowo lub  deklarują gotowość do podjęcia zatrudnienia oraz nie korzystały ze świadczeń rehabilitacji leczniczej finansowanych przez NFZ, ZUS, KRUS lub PFRON w okresie ostatnich 6 miesięcy z powodu zaburzeń depresyjnych nawracających (F33), zaburzeń, lękowych uogólnionych (F41.1), zaburzeń stresowych pourazowych (F.43.1);zaburzeń adaptacyjnych (F43.2).

Więcej szczegółów na stronie internetowej: http://fizjoterapiamdt.pl/program-rehabilitacji-u-osob-z-rozpoznaniem-chorob-afektywnych-i-nerwicowych/

Content retrieved from: https://umtychy.pl/artykul/7311/bezplatne-programy-rehabilitacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *