Aktualności

Czym zajmuje się agencja celna?

Agencja celna powszechnie jest mylona z urzędem celnym. W praktyce jednak są to dwie zupełnie odrębne instytucje, choć łączy je wspólny cel – zapewnienie prawidłowego przepływu towarów przez granice państw. O ile urząd celny pilnuje, aby tranzyt odbywał się zgodnie z prawem, o tyle agencja celna pomaga firmom dopełnić wszystkich formalności przy opłatach celnych oraz odprawach towarów.

Jakie zadania wypełnia agencja celna?

W dużej mierze agencja celna jest po prostu pośrednikiem pomiędzy firmą zajmującą się importem lub eksportem towarów, a urzędem celnym. Zadaniem agencji jest uiszczanie stosownych opłat celnych, przygotowywanie ładunków do odprawy, wypełnienie niezbędnych dokumentów oraz załatwianie innych formalności niezbędnych ku temu, aby towar mógł legalnie przekroczyć granicę. Skuteczne i sprawne działanie agencji celnej pozwala uniknąć przestojów w łańcuchu dostaw, co oczywiście wpływa na maksymalizację zysków oraz minimalizację kosztów.

Kto korzysta z usług agencji celnej?

Z usług agencji celnych korzystają wszystkie firmy zajmujące się importem lub eksportem towarów. Może to być sklep internetowy, który sprowadza tańsze artykuły z Chin, jak również producent, który wysyła swoje produkty do innych krajów. Prowadzenie takiej działalności wymaga systematycznego załatwiania formalności z urzędem celnym. Zamiast samodzielnie zajmować się tym procesem, wiele firm woli skorzystać z usług agencji celnej, która będzie pośredniczyć w tych relacjach. To oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak wybrać dobrą agencję celną?

Na rynku funkcjonuje wiele agencji celnych. Warto zatem gruntownie sprawdzić doświadczenie, zakres usług oraz opinie na temat interesujących nas agencji. Dobrym wyborem jest Agencja Celna Rusak, która w rankingu Dziennika Gazeta Prawna zajęła pierwsze miejsce w Polsce. W tym miejscu: Rusak.pl możesz dowiedzieć się więcej na temat zakresu usług oraz polityki jakości wyznawanej przez tą uznaną agencję z ponad 30-letnim doświadczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *